DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4714580,64%
Konya
23°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
İklim Şurası’nda “Yeşil Mutabakat ve Sanayide Dönüşüm” paneli

İklim Şurası’nda “Yeşil Mutabakat ve Sanayide Dönüşüm” paneli

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığınca Konya'da düzenlenen iklim Şurası'nda "Yeşil Mutabakat ve Sanayide Dönüşüm" paneli gerçekleştirildi.

ABONE OL
24 Şubat 2022 21:04
İklim Şurası’nda “Yeşil Mutabakat ve Sanayide Dönüşüm” paneli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Konya’da düzenlenen İklim Şurası’nda “Yeşil Mutabakat ve Sanayide Dönüşüm” konulu panel gerçekleştirildi.

Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen şuranın son panelinde, Avrupa Yeşil Mutabakatının getirdikleri ve yapılması gerekenler, sektörün düşük karbonlu ve katma değeri yüksek üretime geçişi, iklim değişikliği çerçevesinde üretime bakış konuları ele alındı.

Panelin moderatörlüğünü TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız yaptı.

TOBB Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Başaran Bayrak, TÜSİAD Enerji ve Çevre Yuvarlak Masası Başkanlığından Cevdet Alemdar, MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş’ın konuşmacı olarak yer aldığı panelde, farklı sektörlerde yeşil dönüşümün önemine dikkat çekildi.

Panelde, iklim değişikliğiyle mücadelenin uzun vadede başta sanayi olmak üzere bütün sektörlerde kazanım sağlayacağı vurgulandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un 21 Şubat’ta açılış konuşması ve Gençlik oturumuyla başlayan, iklim değişikliğiyle mücadelede yol gösterici rol oynaması planlanan şura, yarın Kurum’un katılımıyla düzenlenecek kapanış programıyla sona erecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP