DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 466244-3,30%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
İzci Öğrencilerimiz İş Başında

İzci Öğrencilerimiz İş Başında

Karapınar İmam Hatip Ortaokul Erkek İzci Oymağı, Beyşehir Atabeyi gençlik ve Eğitim Kampında faaliyetler gerçekleştirdi.

ABONE OL
25 Aralık 2021 17:39
İzci Öğrencilerimiz İş Başında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar İmam Hatip Ortaokul Erkek İzci Oymağı, Beyşehir Atabeyi gençlik ve Eğitim Kampında faaliyetler gerçekleştirdi.

İzcilik diğer adıyla keşşaflık bireyin kendi kendisine yetme, doğal yaşamda hayatta kalabilme, bireylerin karakter ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunma amacında olan uluslararası bir eğitim faaliyetidir. İzcilik dil, din, ırk vb. ayrım yapmadan gönüllülük esasına dayalı, kendine özel üniforması olan bir gençlik etkinliğidir.

Bu kapsamda okul dışında öğrenme ortamlarının geliştirilmesi, öğrencilerin takım çalışmalarına katılımının sağlanması ve bağımsız hareket yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla öğretmenlere izci liderliği eğitimi verilmiş olup öğretmen ve öğrencilere yönelik izci kampları düzenlenmeye başlanmıştır. Öğrencilerin doğada daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak yürüyüşler ve spor faaliyetleri yapılarak birlikte hareket etme bilinci, kendi kendine yetme becerisi, doğa okuryazarlığı ve bilincinin arttırılması sağlanmaya başlandı.

Bu çerçevede Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak izcilik faaliyetlerini gerçekleştirmeye Karapınar İmam Hatip Ortaokulu’yla adım attık. “Karapınar İmam Hatip Ortaokulu Erkek İzci Oymağı” ismiyle 16 izci ve izci lideri Adem CEYHAN ile ilk ünitemiz açılmış oldu. Ekim ayının ikinci haftasından itibaren faaliyetlere devam eden ünitemiz 17-19 Aralık 2021 tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Beyşehir Atabeyi Gençlik ve Eğitim Kampında ilk kamp faaliyetini gerçekleştirmiş oldu.

Kamp Faaliyeti öğrencilerin doğada daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak yürüyüşler ve spor faaliyetleri yaparak birlikte hareket etme bilinci, kendi kendine yetme becerisi, takım çalışmalarına katılım ve bağımsız hareket yeteneklerini geliştirmesi, doğa okuryazarlığı vb. açısından çok faydalı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP