DOLAR 17,9612 0.04%
EURO 18,5414 -0.06%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430214-1,16%
Konya
24°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Karapınar Aydoğanlar MYO Öğrencilerine İstihdam sağlıyor

Karapınar Aydoğanlar MYO Öğrencilerine İstihdam sağlıyor

İlçemiz Konya Karapınar'da 13.01.2022 Perşembe günü saat 10:30'da Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Alternatif Enerji Kaynakları Bölümü ile Medaş Arasında imzalanan protokol sonucu, 8 öğrenci öğrenim görürken ücretli staja başlayıp, mezun olduktan hemen sonra direkt Medaş tarafından iş başı yaptırılmak üzere istihdam edilecek.

ABONE OL
13 Ocak 2022 12:25
Karapınar Aydoğanlar MYO Öğrencilerine İstihdam sağlıyor
1

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemiz Konya Karapınar’da 13.01.2022 Perşembe günü saat 10:30’da Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Alternatif Enerji Kaynakları Bölümü ile Medaş Arasında imzalanan protokol sonucu, 8 öğrenci öğrenim görürken ücretli staja başlayıp, mezun olduktan hemen sonra direkt Medaş tarafından iş başı yaptırılmak üzere istihdam edilecek.

Bu çerçevede yapılan protokole, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Medaş Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri ve Personeli katıldı.

Programda konuşan Prof Dr. Emrullah Eken, Karapınar Myo’da ve Selçuk üniversitesinde yapılan faaliyetlerden bahsetti. Ardından Konuşmasına Devam Eden Eken, Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu ile yapılan protokolün önemi ve bu protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Devamında söz alan, Genel Müdür Erol Uçmazbaş,” Bu projeye önem vermeliyiz, en iyisini en doğrusunu yapmalıyız ki bu örnek ve tek olan projenin devamı gelsin, öğrencilerimiz bu güzel projeden faydalanmaya devam etsin” ifadelerine yer verdi.

Ardından yapılan imzalaşmalar sonrası, Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu eski binasında ”Prof. Dr. Ahmet Kesik Mikrobiyoloji Laboratuvarında yapılan yöresel ürünler Kaymakam Oğuz Cem Murat ve Rektör Yardımcısı Emrullah Eken’e ikram edildi. Karapınar’ın yöresel ürünleri ve yeni oluşturulan Lavanta içerikli ürünleri beğenen yetkililer, teşekkür ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP