DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 466286-3,43%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimi : Mustafa Ünver Kazandı

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimi : Mustafa Ünver Kazandı

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.02.2022 Saat 10:00'da Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonunda gerçekleşti.

ABONE OL
6 Şubat 2022 18:30
Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimi : Mustafa Ünver Kazandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.02.2022 Saat 10:00’da Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonunda gerçekleşti.

Olağan Genel Kurul Toplantısına KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Ticaret İl Müdürü Mustafa Çağlayan, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Chp İlçe Başkanı Kamil Bülbül Okuyucu, Mhp İlçe Başkanı Ercan Alp, İyi Parti İlçe Başkanı Bayram Yalçın, Süt Birliği Başkanı Mehmet Tartan, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve Muhtarlar, Turan Devletleri Teşkilatı Başkanı Ali Boduroğlu, Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zengin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Adayı Mustafa Ünver ve Yönetimi – vatandaş, esnaflar katıldı.

Divan Başkanlığına KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Başkan Yardımcıları Osman Aydoğdu, Abdullah Şenyurt, Divan Üyeliklerine Harun Işıklı, Ahmet Gedikoğlu oy birliğiyle seçildiler. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Zengin, Odamızın Genel Kurulu’nun ilçemize Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, toplantımıza katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Temellerini doğruluk, dürüstlük, kardeşlik ve yardımseverlik gibi bütün güzel meziyetlerin birleştiği, yani ahilik teşkilatından aldığımız Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na 2018 yılının Ocak ayında yapmış olduğumuz Genel Kurulumuzda sizlerin güvenini kazanarak görev aldım. Bu 4 yıl zarfında odamızda Başkan olarak sizlere hizmet vermeye çalıştım. Bu vesileyle birbirimizi iyi tanıdığımız kanaatindeyim. Allah nasip ederse kurmuş olduğumuz yeni ekibimizde siz değerli Esnaf ve Sanatkarlarımızın vereceği oylarla başkanlığa yeniden talip olduğumu, göreve gelirsek kanunlar çerçevesinde Oda imkanlarımız ve 5362 sayılı kanun çerçevesinde sizlerin sorunlarını, istek ve taleplerini aynı şekilde halletmeye çalışacağız.” dedi.

Ardından konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Mustafa Ünver, ” Sayın Divan, sayın protokol ve basınımızın değerli temsilcileri, kıymetli esnaf kardeşlerim, olağan genel kurulumuza hoş geldiniz. 2010 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 2 dönem yönetim kurulu üyeliği, 1 dönem başkan vekilliğinde bulundum. Esnafımızın sorunlarını, problemlerini görev yaptığım arkadaşlarımla birlikte çözmeye çalıştık. 12 yıllık tecrübem ve oluşturmuş olduğum, genç, dinamik, çalışkan kadromla sizlere hizmet etmek için başkanlığa aday oldum. Odamızın işleyişini, 5362 sayılı kanunu ve ne yapılması gerektiğini iyi biliyorum. Allah’ın izni ile siz kıymetli esnaf ve sanatkarlarımızın destekleriyle göreve gelirsek, kısaca yapmak istediklerimi anlatmak istiyorum. Odamıza bağlı üyelerin mesleki ve teknik ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki eğitim faaliyetleri, mesleğin genel menfaatleri yönünde çalışmalar yapılacaktır. Üyelerimizin çalışma konularına giren hususlarda, haklarını korumak için, üst kuruluşlarımız olan TESK, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, İlçe ve Büyük Şehir Belediyemiz ile ilgili, bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunacağız. Üst kuruluşlarımız olan, Birliğimiz ve Konfederasyonumuzla iş birliği yapılarak esnafımızın yerel ve genel sorunlarını tespit edilerek çözüm önerileri araştırılacaktır. Genel Kurulumuzun İlçemize Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan diler, desteklerinizi bekler, saygılar sunarım, kazanan Karapınar’lı esnaf ve sanatkarlarımız olsun. ” dedi.

Esnaf Odası Genel Sekreteri Nevzat Soran tarafından, Divan Başkanlığınca Yönetim Kurulu faaliyet raporu okunması ve müzakeresi, denetim kurulunun raporunun okunması ve müzakeresi, bilanço gelir ve gider hesaplarının okunması ve müzakeresi, bilanço gelir – gider hesaplarının kabulü ya da reddi. Yönetim ve Denetim kurulunun ayrı ayrı ibrası, Yeni dönem çalışma programı ile bu programda yer alacak olan, eğitim, teorik ve pratik kurs programlarını ve bire bir 2022- 31.12.2022 ile ilgili tahmini bütçeyi incelemek ve aynen veya değiştirerek kabul veya reddi. Aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi. 5362 sayılı kanundaki sınırlar içerisinde öğrenci okutulması, muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulması ve bu konudaki işlemleri yönetmek üzere Yönetim kuruluna yetki verilmesinin kabulü veya reddi. Bağlı olduğu birliğin muvafakati alınmak şartı ile kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik, gayrimenkul arsa ve her türlü taşıt alım-satımına, kat karşılığı verilmesine, gayrimenkul karşılığında ödünç para alınmasına karar vermek, bu konudaki işlemleri yürütmek üzere, yönetim kuruluna yetki verilmesi. Oy birliğiyle karar altına alınarak dilek ve temennilerden sonra, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Berkay Akduman’ın görevlendirdiği, 1 Nolu Sandık Kurulu Yasin Güngör, Cevdet Kesik, İbrahim Kandemir. 2 Nolu Sandık Murat Koç, Osman Akpınar, Emre Çelik. 3 Nolu Sandık Cemil Tezcan, Mustafa Çakıllıkoyak, Abdullah Günner. 4 Nolu Sandık Adem Akbaba, Recep Yetişir, Bilal Gönenç. 5 Nolu sandık Murat Yalçın, Gökhan Korkmaz, Mustafa Yıldız görev yaparak üyeler oy kullanma işlemine başladılar.

Yapılan seçim sonucuna göre toplamda 1490 üyenin katıldığı seçimde Mustafa Zengin : 658 – Mustafa Ünver 821 oy alarak yeni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçildi.

Buna göre yeni yönetim kurulu ve Başkanı Şu şekilde;

1 – Mustafa Ünver Doğan oğlu(Başkan)

Asil Üyeliklere, Şadi Yazgan, Hatice Dağ, Mustafa Hocaoğlu (Haliloğlu), Hulusi Birer, Erhan Karaca, Kürşat Orha, Mehmet Fatih Parlak, Muammer Barutçu (Hikmetoğlu)

Denetim Kurulu Asil Üyeliklere, Üzeyir Aldanmaz, Yavuz Selim İnci, Adnan Yardımcı seçildiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP