DOLAR 15,8027 -0.48%
EURO 16,8460 0.22%
ALTIN 945,040,28
BITCOIN 4812171,02%
Konya
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Karapınar İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Yapıldı

Karapınar İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Yapıldı

2021-2022 Eğitim – öğretim yılı Karapınar ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı saat 10:30 ‘ da Cumhuriyet Meydanı, Anıt alanında başladı.

ABONE OL
24 Kasım 2021 17:34
Karapınar İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021-2022 Eğitim – öğretim yılı Karapınar ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı saat 10:30 ‘ da Cumhuriyet Meydanı, Anıt alanında başladı.

Öğretmenler günü anma programına Kaymakam Oğuz Cem Murat, Garnizon komutanı Topçu Albay Serdar Tavlayan, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, CHP ilçe genel sekreteri Turgay Yaman, Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yasin Akkemik ,İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez , İlçe Emniyet Müdürü Necdet Ercan , İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Şube Müdürleri Ahmet İçalan ,Tahir Ağırgötüren, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Zengin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Aydoğdu , Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı  A. Hakkı Şenyurt , Ticaret Borsası Genel Sekreteri  Halil Tüysüz , Okul müdürleri ,öğretmenler ,öğrenciler ,bay ve bayan vatandaşlar katıldılar.

Cumhuriyet Meydanı Anıt alanında saat 10:30’da Anma Programı Türkçe öğretmeni Halil Uzunlu sunuculuğunda  Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim müdürü İbrahim Önal tarafından çelenk sunuldu, ardından Tahsin Görgülü Ortaokulu Müzik öğretmeni Gamze Erdoğan eşliğinde bir grup öğrenci tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder ve Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milli eğitimine hizmetleri geçmiş, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı hep birlikte okundu.

Anıt alanından sonra aynı gün Kültür Merkezinde Saat 13:30’da katılımcılar ile birlikte program devam etti. Kültür merkezindeki anma programı Tahsin Görgülü Ortaokulu Matematik Öğretmeni Gamze Coşkun Pıçak sunuculuğunda saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunarak program başladı.

Öğretmenliğe yeni başlayan Kayalı Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Melike Aydın konuşmasında şunları söyledi; 24 Kasım 1928 Tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Bugün birçok aşamadan geçerek burada olmanın, öğretmen olmanın sevinci ile doluyuz. Bu kutlu günde benim gibi henüz mesleğinin ilk yıllarında heyecanları yüzlerinden okunan, bir grup meslektaşım adına konuşma yapmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Konusu insan, malzemesi insan ,işçisi insan ,işleneni insan ,işleyeni insan olan bir meslektir öğretmenlik.

Bizler, Mesleğimizi icra etmek için, Ailelerimizden, memleketimizden ayrılıp farklı bir coğrafyada yeni insanlarla tanıştık. Bu belki ilk etapta zor gelmiş olabilir. Kendi adıma köydeki öğrencilerin , velilerin, ilgi ve sevgilerini görülünce uyum sürecinin daha yumuşak gerçekleştiğini fark ettim .Bize verilen bu sevginin karşılıklı olması gerektiğine inanıyorum .Bilginin yanında sevgiyi öğretemeyen öğretmen ,bir milleti karanlıktan aydınlığa çıkaramaz. Çoğu zaman belki de verdiğimiz emeklerin karşılığını sadece gözlerdeki parıltı ile alabileceğiz. Biz okulda sadece sınavlar için bulunmuyoruz. Öğrencilerimizin hayatlarının büyük bir bölümünü kaplıyoruz, saçımızı hangi yöne taradığımızdan giydiğimiz ayakkabıya kadar bizi örnek alan bir topluluk içinde yaşıyor, onlara yön veriyoruz. Ve bizler buradan gittiğimizde bizim şuan oturduğumuz koltuklarda onlar oturacaklar. Her şeye rağmen hepimiz mesleğimizi çok seviyor ve özveri ile yapıyoruz. Bu özverimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında söylediği sözleri anlatmaktadır. Cumhuriyet fikir bilim teknik ve beden yönünden yüksek karakterli koruyucular ister. Buna yürekten inanıyorum ki bugün ben ve arkadaşlarım öğretmenliğe aday olmamız yanı sıra bir milletin geleceğini değiştirmeye de aday olduğumuzun bilincindeyiz. En büyük savaş cehalete ve gericiliğe karşı yapılan savaştır. Umarım hepimiz bu savaştan galip çıkarız. Bu vesile ile vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sisteminin kurucusu Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum. Günümüz kutlu olsun saygılarımla.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Konuşmasında Şunları Söyledi ;Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi üstlenen , nesillerin emanet edildiği , geleceğin mimarı kıymetli öğretmen arkadaşlarım. “Varlığı ile bizleri heyecanlandıran bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, sizleri sevgi saygı ile selamlıyorum.

Evet, Bugün günlerden öğretmen Bugün bilgi, ilgi ve sevgi günü, Bugün tarih , bugün vefa , bugün kutlu bir geçmişin üzerinde yükselen umutlu bir gelecek , Değerli öğretmenim senin iyiliğin kadar çoğalacak iyilikler senin sildiğin kadar azalacak kötülükler , Çoğalmalısın Öğretmenim! Her dile sığacak kadar her gönlü bulacak kadar her sesi duyup her göze bakacak kadar ne mutlu sana öğretmenim, Selam olsun sana öğretmenim! Üçgenin iç açıları kadar, insanın iç açılarını da bilenlere ve anlatanlara Selam olsun! Selam olsun maddenin katı, sıvı ve gaz haliyle birlikte incinmemesi gereken bir gönül hali de olduğunu anlatanlara! Ülkemizin yedi bölgeden oluştuğunu anlatırken geçmişte olduğu gibi bugünde vatan toprağını korumak için yedi düvelle mücadele ettiğimizi anlatanlara selam olsun! Selam olsun ismin yalın haliyle kalbin yalın halini birleştirenlere! Selam olsun, sayı saymayı öğretirken küçüklerini sevip büyüklerini saymayı da öğretenlere! Bir dili veya birden fazla dili öğretirken en önemli dilin gönül dili olduğunu öğretenlere selam olsun! Öğrencisini bedensel olarak geliştirirken asıl meselenin ahlakla bütünleşmiş zeki ve çeviklik olduğunu anlatıp öğretenlere selam olsun! Haydi Öğretmenim! İnsan ve insanlık sevgisiyle bezenmiş, çevresine duyarlı ,ben dilinden ve bencillikten kurtulmuş, vatan ve bayrak sevgisini özümsemiş; İstiklal ve İstikbal ruhunu kaybetmemiş , hak yemeyen ve hakkını kimseye yedirmeyen çocuklarımız olsun. Bunu başarabiliriz. Damarlarımızdaki asil kan ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma mefkuresi ve inancımız en büyük dayanağımız ve gücümüz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; anlamlı günümüz anısına , ebediyete intikal eden ve eğitim yolunda şehit olan değerli öğretmenlerimizi rahmet ile anıyorum. Halen mesleğini özveri ile ifa eden bütün öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyorum. Mesleğe yeni  başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum. ”dedi.

Konuşmalardan sonra video gösterimi izlendi ardından, İlçemiz Tahsin Görgülü Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve koro sunumu yapıldı. İlçemiz Fevzi Paşa Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı beden perküsyon gösterimi yapıldı, ardından Fevzi Paşa Ortaokulu Müdür yardımcısı Hazal Ünkesen, İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aslı Pancar, Halk Eğitim Merkezinde görevli usta öğretici udi Mustafa Sayar tarafından birbirinden güzel şarkı ve türkü seslendirdiler. Ardından adaylığı kalkan genç öğretmenlerimizin yemin töreni, İlçemiz Öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürü Hulusi Sonkaya eşliğinde üç grup halinde yemin töreni yapıldı. Karapınar Belediyesi tarafından ilçemizde bulunan 850 öğretmenimize Öğretmenler günü hediyesi verildi. Ayrıca programda görev alan öğretmenlerimize hediyeleri İlçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat, Garnizon Komutanımız Topçu Albay Serdar Tavlayan, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve diğer protokol üyeleri tarafından tebrik edilerek takdim edildi Program sonunda salon çıkışında misafirlere ve diğer katılımcılara Karapınar Süt Üreticileri Birliği tarafından ballı süt ikramında bulunuldu , ve program başarılı bir şekilde sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP