DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4707680,43%
Konya
26°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

13.02.2022 Pazar günü saat 10:00’da Turgut Özal Parkı Kafeteryasında Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

ABONE OL
13 Şubat 2022 16:48
Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

13.02.2022 Pazar günü saat 10:00’da Turgut Özal Parkı Kafeteryasında Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Kurula, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, CHP İlçe Başkanı Kamil Bülbül Okuyucu, Mhp İlçe Başkanı Ercan Alp, KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak ve Yardımcısı Osman Alp, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yalçın Bozkır ve Başkan Yrd. Celal Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Ahmet Nuri Emekli, Turan Devletleri Teşkilatı Başkanı Ali Boduroğlu, Esnaf ve Kredi Kefaleti Kooperatifi Başkanı A. Hakkı Şenyurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Ticaret Borsası Başkan Temsilcisi Musa Diri katıldılar.

Divana KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak Başkan olarak seçildi. Üyeliklere, Ahmet Nuri Emekli, Fahrettin Kesik, Musa Yılmazer, Servet Yanıklı oy birliği ile seçildiler.

Programa Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı.

Başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verilmesi, oy birliği ile kabul edilerek, Divan Başkanının görevlendirdiği İsmail Yabanoğlu tarafından yönetim kurulu faaliyet raporu okunması ve müzakeresi, denetim kurulu raporunun okunması ve müzakeresi, bilanço, gelir ve gider raporlarının okunması ve müzakeresi, bilanço gelir gider ve raporlarının reddi, yönetim kurulu ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası, yeni dönem çalışma programı ile bu program içerisinde yer alacak olan Eğitim- Teorik ve Pratik Kurs programları ve tahmini bütçenin görüşmesi kabulü ve reddi. Aylık ücretlerinin, huzur ve yolluk haklarının tespit edilmesi.  5362 Sayılı kanundaki sınırlar içerisinde; öğrenci okutulması, muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulması ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi üzerine konunun kabulü veya reddi. Bağlı olduğu birliğin muvafakatı alınmak şartıyla, kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım satımına, gayrimenkul karşılığında ödünç para alınmasına karar vermek, bu konudaki işlemlerin yürütülmesi üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi, tek tek oylanarak yönetim kuruluna oy birliği ile kabul edildi.

Ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Bu bölümde Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuşarak, ‘’ Genel kurulun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, geçmişte ve şimdi görev yapan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum’’ dedi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Aydoğdu,  Eski başkan Yaşar Boz’unun vefatı üzerine duygusal anlar yaşadı.  Fazla konuşamayan Aydoğdu, ‘’ Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti.’’

Yeni Aday Kamil Eke tek pusuladan tek aday olarak seçime girdi. Konuşan Eke, ‘’ Katılımcılara ve şimdiye kadar görev yapmış arkadaşlara, başkanlara teşekkür ederim.’’ Dedi.

Programda kuruluş üzerine emeği geçenlere plaket taktimi yapıldı.

Seçime 1 nolu sandıkta Başkan Yasin Güngör, Üye Halil İbrahim Çelebi, Üye Osman Akpınar görev aldı. 2 Nolu sandıkta ise Başkan Murat Yalçın, Memur Üye Gökhan Korkmaz, Üye Abdullah Günner görev aldı.

Ticaret Bakanlığı temsilcileri Mehmet Bilgin, Mustafa Toprak, Cihan Bilginci ise Genel Kurulda hazır bulundular.

Yapılan seçim sonrasında tek aday olan Karapınar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına Kamil Eke geldi.

Kamil Eke’nin başkanlığında Yönetim Kurulu Asil Üyeliklere, Mehmet Yazgan, Tahsin Ünver, İsmet Kılıç, Süleyman Karagöz, Abdullah Çelen, Abdulbaki Öğür geldi.

Denetim Kurulu Asil Üyeliklere, Ali Aşkın, Hazım Uğur, Hakan Karaca geldiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP