DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 468091-1,76%
Konya
22°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Karapınar Süt Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

Karapınar Süt Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

Karapınar Süt Üreticileri Birliği 2020-2021 Olağan genel kurul toplantısı 10 Şubat 2022 Perşembe günü saat 10:00'da kendi idari binasında gerçekleşti.

ABONE OL
10 Şubat 2022 12:31
Karapınar Süt Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Süt Üreticileri Birliği 2020-2021 Olağan genel kurul toplantısı 10 Şubat 2022 Perşembe günü saat 10:00’da kendi idari binasında gerçekleşti.

Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Belediye Başkan Yrd. Halil Aker, Mhp İlçe Başkanı Ercan Alp, Belediye Meclis Üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi A. Hakkı Şenyurt, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Aydoğdu, Turan Devletleri Teşkilatı Başkanı Ali Boduroğlu, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan ve Yönetim, Denetim Kurulu Üyeleri ve birlik üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığına Karyem A.ş Müdürü Muhiddin Bayır, Başkan Yard. Halil Yarar, Üyeliklere Muhammed Bilgeç ve Şahin Mavi oy birliği ile seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mehmet Tartan Söz alarak misafirlere hoş geldiniz konuşması yaparak, dönemi boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mehmet Tartan’ın konuşmasının ardından Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ da iyi dilek ve temennilerini dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Devamında Genel Kurula onaylanması üzere gündemde bulunan 23 madde görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

Son olarak üyelere dilek ve temennileri soruldu, üyelerden birisi söz alarak ” Karapınar Süt Üreticileri Birliği’nin süt satışının kendi OSB’deki yerlerinin ön taraflarında yapılması gerektiğini, süt işletme tesisinin bir an evvel faaliyete geçmesinin İlçemiz üreticileri açısından faydalı olacağını belirtti.

Bunun üzerine söz alan Mehmet Tartan, bu projelerin hala devam ettiğini, satış için Karayolları ile görüşmelerin sürdürüldüğünü, süt işleme tesisi için de fizibilite raporları çıkarılarak gerekli işlerin yapılacağını üyelere arz etti.

Ardından söz alan diğer üye ise, Yem fiyatları sorunlarını, süt fiyatlarının artması gerektiğini Genel kurulda dile getirdi.

Yine söz alarak cevap veren Tartan, Bakanlıklar ile çok yakın ilişkilerin sürdürüldüğünü, kendisinin de Süt Konseyinde bulunup, üreticilerin tüm sorunlarını konseye aylık raporlarla ilettiğini üyelere anlattı.

Ardından sözüne devam eden Mehmet Tartan Arpa alımı üzerine çabaladıklarını görüştüklerini ve bir dizi çalışma yaptıklarını üyelere anlattı.

Mehmet Tartan’dan sonra söz isteyen Ahmet Ulusoy, Ticaret Borsamız ile Süt üreticilerimiz hemen hemen aynı kitle. Biz bu kitlenin sorununu çok iyi gördük, Belediye Başkanımız, Yusuf Zengin Başkanımıza durumları ilettik. Ayriyeten Konya’ya giderek TMO müdürümüz ile görüşüldü. Gerekli önlemleri hepimiz birlikte alıyoruz. ifadelerine yer verdi.

Sonrasında seçime geçildi, tek aday olması sonucunda,

Yeni Yönetim :

Mehmet Tartan, Beycan Kalkan, Ali Şenyurt, Selami Ulusoy, Yusuf Okumuş

Denetim Kurulu : Bahri Nakipoğlu, İbrahim Özev, İbrahim Şenyiğit

üyeliklerine oy birliği ile açık oylama sonucunda seçildiler.

Ardından Divan başkanı tarafından teşekkür edilerek genel kurul sona erdi.

Program ardından bina içerisinde yemek ikramı yapıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP