DOLAR 16,7683 0.05%
EURO 17,5195 0.05%
ALTIN 977,230,15
BITCOIN 321739-0,36%
Konya
23°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Karapınar Ticaret Borsasında 2022 Yılı İlk Ürün Olan Arpa Satışı Gerçekleştirildi

Karapınar Ticaret Borsasında 2022 Yılı İlk Ürün Olan Arpa Satışı Gerçekleştirildi

Karapınar Ticaret Borsasında Sazlıpınar Mahallesi üreticilerinden Sahip oğlu Osman Kılınçat’a ait 2022 yılı ilk ürün olan Arpa satışı gerçekleştirildi.

ABONE OL
20 Haziran 2022 15:11
Karapınar Ticaret Borsasında 2022 Yılı İlk Ürün Olan Arpa Satışı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Ticaret Borsasında Sazlıpınar Mahallesi üreticilerinden Sahip oğlu Osman Kılınçat’a ait 2022 yılı ilk ürün olan Arpa satışı gerçekleştirildi.

Karapınar Ticaret Borsasında ki 2022 yılı ilk ürün arpa satışı programına; Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Konya TMO Baş Müdürü Mustafa Yılmaz, Karapınar İlçe Tarım Müdürü Ramazan Güneri, Karapınar Ziraat Odası Başkan Yrd. Can Aydınbelge, Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile personelleri, Karabaş Cami İmam-Hatibi Yusuf Tosun, Buğday Pazarı Tüccarları, çiftçiler, Basın mensupları ile diğer misafirler katıldılar.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy açılış konuşmasında, ”Karapınar Ticaret Borsamızda 2022 yılı ilk ürün olan Arpa satışının gerçekleştirilmesi için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2022 yılı satışlarının sağlık, barış, huzur ve mutluluklar içerisinde kazasız belasız geçmesini diliyorum. Karapınar’ımızın hububat üreticileri, esnafları olsun, canlı hayvan üreticileri ve esnafları olsun çok şanslılar. Esnaflarımızla üreticilerimiz arasında ki iletişim gayet başarılı, bunun kıymetini hem esnafımız hem üreticilerimiz bilmeleri gerekir. Biz esnaf ve üreticilerimizin başarılarını her yerde anlatıyoruz. Konya’da canlı hayvan alımı yapan esnaf az sayıda, Hububat üzerine esnaf sayısı çok iyi düzeydedir. Biz Karapınar olarak Konya, Karaman, Ereğli gibi yerlere hitap ediyoruz. Üreticilerimizle esnaflarımız arasında hiçbir sıkıntı yoktur, üreticilerimiz paralarını alıyorlar. 2022 alım satım sezonunun sağlık, huzur ve mutluluklar içerisinde kazasız belasız geçmesini diliyorum. Alım satım sezonunun ülkemize, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Dedi

Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuşmasında,” Büyük emekler sarf eden üreticilerimizin ürünlerinin gerçek değerini bularak satışlarının yapılması sevindiricidir. Burada Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bazı bölgelerde sel ve afatlar oldu, çiftçilerimiz ürünlerinde zayiatlar verdiler. Üreticilerimiz sebze pazarında ürünlerini, modern canlı hayvan pazarında canlı hayvanlarını değerini bularak satış yapmaları üreticilerimiz ve esnaflarımız açısından başarılı bir durumdur. TMO Sayın Cumhurbaşkanımızın vasıtasıyla taban fiyat açıkladı. Çiftçilerimizin ürünleri burada değerini bularak satışları yapılmaktadır. Karatay Üniversitesi Rektörü sayın Prof.Dr. Bayram Sade’nin söylediği bir sözü hatırlamakta fayda vardır. Hangi ürünü yetiştirirseniz yetiştirin kalitesi ve rekoltesi yüksek ürünler yetiştirmek lazım demektedir. Eskiden TMO bir fiyat açıklar o fiyatlar üzerinden alımlar yapılırdı. Şimdi bakınız en az 30 tüccar fiyat vererek çiftçimizin ürünleri değerinde satışlar yapılmaktadır. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2022 yılının bol bereketli, bol kazançlı, çiftçilerimizin yüzünün güldüğü bir yıl olmasını diliyorum. Dedi

Karapınar AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Yusuf Zengin konuşmasında,” 2022 yılı ilk mahsulü olan arpa satışının yapılması için bir arada bulunmaktayız. Çiftçilik zor ve meşakkatli bir meslektir. Kazasız belasız afatsız bu günlere gelmemize şükürler olsun. Konya Ovası tahıl ambarı, Konya tarım şehri olarak bilinmektedir. 1. 300.000 Dekar arazi ekimi yapılmaktadır. Burada buğday, mısır ön plana çıkmaktadır. Bütün Dünya’da meydana gelen Pandemiden sonra AK Parti Hükümetimiz verdiği ürün taban fiyatları ile çiftçilerimizin yanında yer aldığımızı göstermektedir. 2022 yılının bol bereketli ürünler ve bol bereketli kazançlı yıl olmasını diliyorum. Karapınar Ticaret Borsası Başkanlığının çiftçilerimizin ürünlerinin değerlendirilmesi ile ilgili alım-satım çalışmalarında başarılar diliyorum. Dedi

Konuşmalarının ardından İlçemiz Karabaş Cami İmam-Hatibi Yusuf Tosun tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hep birlikte yapılan duaların ardından 2022 Yılının ilk ürünü olan Arpa satışına geçildi. Yaklaşık30 kadar tüccarın katıldığı ve fiyat verdiği Karapınar Ticaret Borsası satış salonunda fiyatlar verildikten sonra en son 6815.- TL fiyat veren Şimşekli Tarım Ürünleri Hikmet Şimşekli arpayı satın aldığı ilan edildi. İlk Arpa Ürününü değerinde alan Şimşekli Tarım Ürünleri sahibi Hikmet Şimşekli ’ye çeyrek altın ödülü, Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından tebrik edilerek takdim edildi.

2022 Yılı İlk Arpa Ürününü yetiştiren ve Sazlıpınar Mahallesinden Karapınar’a getiren Sahip Oğlu Osman Kılınçat’a çeyrek altın ödülü Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy tarafından tebrik edilerek takdim edildi.

Program başarılı bir şekilde sona erdi. Bizde Meke Ajansı olarak; 2022 Yılı Hububat alım satım sezonu Ülkemize, İlçemize, Üreticilerimize, tüccarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP