DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 466286-3,43%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
KAYMAKAM MURATVE BELEDİYE BAŞKANI YAKA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

KAYMAKAM MURATVE BELEDİYE BAŞKANI YAKA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Karapınar Merkez ve Merkeze bağlı mahalle muhtarları ile 23.03.2022 Çarşamba günü saat:11.00 da Karapınar Kültür Merkezi Salonun da istişare toplantısı yaparak muhtarların istek ve görüşlerini dinledi.

ABONE OL
23 Mart 2022 20:42
KAYMAKAM MURATVE BELEDİYE BAŞKANI YAKA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Karapınar Merkez ve Merkeze bağlı mahalle muhtarları ile 23.03.2022 Çarşamba günü saat:11.00 da Karapınar Kültür Merkezi Salonun da istişare toplantısı yaparak muhtarların istek ve görüşlerini dinledi.


Mahalle Muhtarları İstişare toplantısına, İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Kaymakam Refiki Ahmet Akdağ, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Bel. Başkan Yardımcı Halil Aker, S.Ü. Aydoğanlar MYO Sekreteri Habip Ergin, İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez, İlçe Müftüsü Yunus Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M.Akif Akyurt, SYDV Müdiresi Hatice Aydemir Soran, İlçe Tapu Müdür V. Ahmet Demirci, Medaş İşletme Müdürü Yusuf Doğan, KOSKİ Müdürü Ersin Üre, Belediyemiz Zabıta Müdürü Talip Karagöz, Muhtarlık İşleri Müdürü Aziz Kılıç, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Karapınar Merkez ve Merkeze bağlı Mahalle Muhtarları katıldılar.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat; “Bugün Muhtarlar İstişare toplantısını yapmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Muhtarlık Toplantılarımızı Kaymakamlığımızın koordinesinde, Belediye Başkanlıgı ve Belediye Birim Amirleri, Kaymakamlığımıza bağlı ilgili kurumların amirleri ve sizlerin katılımları ile gerçekleştirmekteyiz. Toplantımızın amacı İlçemizin genel durumlarıyla sizlerle birlikte istişare ederek sizlerden gelecek talepleri almak. Bunlarla ilgili sorunlar varsa ivedi bir şekilde gidermek, öneriler varsa önerileri değerlendirmektir. Toplantımız Karapınar’ımız açısından hayırlara vesile olsun. Dün Belediye Başkanımızla birlikte STK Başkanlarımızla toplantı gerçekleştirdik. Tabii STK Başkanlarımızla yaptığımız toplantı farklı ölçek de devam ediyor. Farklı ölçek de gitmesinin nedeni Muhtarlar toplumun aslında bizatihi kendisi, toplumun kalbi, beyni, ilk temas kurulan noktası. Bu noktada tabi muhtarlarımızdan gelecek olan öneriler talepler bize aslında toplumun talep ve önerilerini sunmuş oluyorlar. Bu yüzden Muhtarlar İstişare toplantısı diğer toplantılardan farklı bir yeri var. 2022 yılı gerçekten İlçemiz açısından çok ciddi yatırımların olduğu bir yıl olarak devam ediyor. 2022 yılı birçok yatırımın devam ettiği, birçok yatırımların vatandaşlarımızın hizmetlerine açılması ve yeni yatırımların planladığı bir yıl. Bu yüzden Karapınar 2022 yılı bol bereketli bir yıl olacak inşallah. İlçemize yapılan yatırımlardan tamamlanan projeler, vatandaşların hizmetine açılarak kamu kurumlarında hizmetlerini kolaylaştırmak ve ilçenin yaşam standartlarını artırması hususunda önemli bir yere sahip. Telefon dolandırıcılığı ve Uyuşturucu Mücadele konusunda bilgi veren Kaymakam Murat vatandaşların bu hususta bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti. Muhtarlarımızın mahalle gençleri ile diyalog kurmaları ve onlara her konuda yardımcı olunması ilçemiz için de faydalı olacaktır. El ele gönül gönüle verdiğimiz de yenilmeyecek, giderilmeyecek hiç bir zorluk yoktur. Hepimiz ilçemizin her alanda gelişmesi ve kalkınması için hepimize görevler düşmektedir diyen Murat, Gelecek hafta Cuma günü Allah nasip ederse ilk Teravih Namazı ile birlikte Cumartesi günü Ramazan Ayımızın ilk günü olarak idrak edilecek. Ramazan Ayımızın ilçemiz açısından hayırlar getirmesini, güzellikler getirmesini, Ramazan’ın tüm güzellikleriyle derinlemesine bir şekilde toplumumuzca hissedilmesini temenni ediyorum” dedi.


Belediye Başkanı Mehmet Yaka; “Karapınar Belediyesi olarak 2022 yılı hazırlıklarımız devam ediyor. Sathi Kaplama Asfalt, Stabilize Asfalt Yol çalışmaları ve kaldırım parke taş çalışmalarının ön çalışmalarını tamamladık. Merkez ve taşra mahallelerimizi ziyaret ederek sizlerden gelen talepler ve öneriler üzerine yapılan çalışmalarımızı değerlendirerek planlama işimizi gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönemden bu zamana tamamlanan projelerden Millet Bahçesi’ni bugün itibari ile Belediyemiz devir aldı ve kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır. Kitap Kafe vatandaşlarımızın hizmetine açılarak büyük ilgi görüyor. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlanarak saunasıyla, buhar odasıyla, eğitim havuzu, kafesi ve kondisyon merkeziyle eğitmenleriyle beraber kısa sürede hizmete girecektir. Yeni Hayvan Pazarı tamamlanarak havaların ısınmasıyla birlikte hizmete açılacaktır. Çok Amaçlı Salonlarımız bazı mahallelerimizde faaliyete geçti.

Diğer taşra mahallelerimize yapımı 2022 yılında devam edecektir. Katlı Otoparkı Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Karapınar Belediyesi olarak devir alıyoruz. Zemin katında KOSKİ İrtibat Bürosunun, öğrencilerimize yönelik Bilgi hane ve Lise Akademisinin diğer katlarda araç parkının olduğu Katlı Otopark’ın işletmesi Belediyemize ait olup kısa süre içerisinde açılacaktır. Ziraat Odası ve Belediyemiz iş birliği ile yapılan modern Yeni Soğuk Hava Deposu protokol ile Ziraat Odamıza devrederek vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır. Organize Sanayi Bölgesinde EKOGEM binası tamamlanarak hizmete açılacaktır. Sultan Selim Camii etrafındaki Kentsel Dönüşüm çalışmaları alanda bulunan hak sahipleriyle görüşmeleri değerlendirme raporları tamamlanmıştır. Doğalgaz boru hattının ilçemize gelmesi ile birlikte iki yıl içinde %82 si tamamlanmış ve 2022 yılı itibariyle doğalgaz çalışmaları devam edecektir. Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyesi olarak tamamlanan, devam eden ve yeni projelerimiz 2022 yılı içerisinde de devam ediyor. Gelecek hafta büyük bir heyecanla kavuşmayı beklediğimiz on bir ayın sultanı Ramazan Ayımızı idrak edeceğiz İnşallah. Sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravihin coşkusunu ve Ramazan Ayının kutlu güzelliklerini ve huzurlu atmosferini hep birlikte yaşayacağız inşallah. Kaymakam Oguz Cem Murat ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka Mahalle Muhtarlardan gelen soruları cevaplandırdılar. Toplantı salonunda Belediye Başkanlığınca katılımcılara çeşitli pasta gibi ikramlarda bulunuldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP