DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4707651,46%
Konya
26°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Mustafa Şener Ortaokulunda Kariyer Günleri Gerçekleştirilmektedir

Mustafa Şener Ortaokulunda Kariyer Günleri Gerçekleştirilmektedir

Mustafa Şener Ortaokulu’nun 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Kariyer Günleri etkinliğinin ilk gününde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “KARİYER GÜNLERİ” buluşmasında Musa Ceyhan konuştu.

ABONE OL
9 Mart 2022 17:59
Mustafa Şener Ortaokulunda Kariyer Günleri Gerçekleştirilmektedir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mustafa Şener Ortaokulunda Kariyer Günleri Gerçekleştirilmektedir

Mustafa Şener Ortaokulu’nun 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Kariyer Günleri etkinliğinin ilk gününde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “KARİYER GÜNLERİ” buluşmasında Musa Ceyhan konuştu.

Mustafa Şener Ortaokulu Kariyer Günleri etkinliğinin ilkinde ilçemizde Karapınar Belediyesinden emekli fen memuru ve 26 yıldır TEMA Vakfı Karapınar İlçe Gönüllü Sorumlusu, 15 yıl Yeşilpınar Gazetesinde fahri Muhabirlik yaptıktan sonra buradan kendi isteğiyle ayrılıp MEKE Ajansı Muhabirliğini devam ettiren ve Karapınar’a yurt içinden ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı misafirleri televizyoncu, bilim adamı, öğretmen ve öğrencilere, gönüllü mihmandarlık yapan Musa Ceyhan Öğrencilerle buluşarak engin hayat tecrübelerini paylaştı.

TEMA Vakfı İlçe Gönüllü Sorumlusu Musa Ceyhan, “öğrencilere ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz Karapınar’ımıza sahip çıkarak çevremizi güzelleştirmek için bol bol fidan dikelim, çevremizi temiz tutalım gelecek sizin ellerinizdedir. Başka Türkiye, başka Karapınar yok. TEMA Vakfı’nın tarihçesini, vizyon ve misyonunu, neden TEMA Vakfına hizmet ettiğini, neden basın işleri ile iştigal ettiğini, Karapınar’ın dünü ve bugünü, erozyon felaketine karşı yapılan çalışmalar ve elde edilen başarılar, basın yoluyla yazılarında çevre, doğa sevgisi ve ağaçlandırmanın önemini işlediğini, TEMA Vakfı kurucularından rahmetli Toprak Dede Hayretdin KARACA ve Yaprak Dede’nin öğütlerinden ve sözlerinden örnekler veren Ceyhan, Karapınar’da, Karapınar’ın gelmiş geçmiş ve şimdiki Kaymakam, Belediye Başkanı, Kuruluş Başkanlarının çevreye ve doğaya önem verdiklerini, Belediye’nin ilçenin yeşillenmesi için park ve bahçeler yaptıklarını, fidan diktiklerini, fidan dağıtımı yaptıklarını, Karapınar Erozyonla Mücadele Araştırma Merkezi sahasında dünyaya örnek olan çalışmaların nasıl ve hangi şartlarda başladığı ve başarıya ulaştığını anlatan Ceyhan, yüreğinde vatan sevgisi, bayrak sevgisi, toprak, yeşil ve canlı sevgisi taşıyan her vatandaşımızın ülkemize ve ilçemize borcu vardır. Yaşadığımız çevreyi korumak, kollamak ve daha da zenginleştirmek için çok çalışmamız gerektiğini, ekmeğin, suyun ve tüm gıdaların israf edilmemesini, öğrencilerimizin çok kitap okumalarını ve kendilerini çok iyi yetiştirmelerini, yeniliklere açık olmalarını, vatanına, milletine, ailesine faydalı birey ve iyi insan olmalarını, hangi meslek sahibi olurlarsa olsunlar işini severek ve hizmet aşkıyla yapmalarını, gönüllü olarak sosyal faaliyetlere katılmalarının kendileri için çok faydalı olacağını ifade eden Ceyhan, bir yılda çöpe giden ekmekle 542 bin Ton buğday israf       edilmektedir. Dünya’nın nimetleri hızla tükeniyor. Dünya nüfusuna ölümlerden hariç her yıl 80-90 milyon eklenmektedir. Havamızın, Suyumuzun, Toprağımızın kıymeti çok çok önemlidir diyen Ceyhan, öğrencilerin TEMA Vakfı’na gönüllü üye olmalarını isteyen Ceyhan, Basın ve habercilik konuların da da geniş bilgiler veren Ceyhan, ülkemize hizmetin terazisi yoktur. Bir Dikili ağacı olmalı herkesin, yaşamak ve yaşatmak için dedikten sonra öğrencilere TEMA Vakfının hazırladığı broşürlerden dağıtarak, öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Ceyhan konuşmasına son verdi.

Mustafa Şener Ortaokulu Müdürü Bekir Kıyar, okulunda Kariyer Gününün ilk gününde engin hayat tecrübesiyle bizlere ve öğrencilerimize çok faydalı geniş bilgiler veren ve öğrencilerimizin de verdiği bilgiler ile takdirini kazanan Musa Ceyhan’a teşekkür ediyor ve Teşekkür belgesini takdim ediyorum.”dedi

Musa Ceyhan’da Okul Müdürü Bekir Kıyar, Müdür Yrd. Recep Yeşildağ’a Kariyer Gününün ilkinde öğrencilerle kendisini buluşturmalarından dolayı teşekkür eder, öğrencilerimize bundan sonra ki yaşamlarında, eğitim-öğretimlerinde üstün başarılar diliyorum. Dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP