DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4714580,64%
Konya
23°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Prof. Dr. Ahmet Kesik, Karapınar’da Program Düzenledi

Prof. Dr. Ahmet Kesik, Karapınar’da Program Düzenledi

Karapınar Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Konya Şubesi iş birliği ile ''Karapınar'ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor'' etkinlikleri kapsamında ilçemiz lise öğrencileri 3 Aralık Cuma günü saat 14.00 da Belediyemiz Düğün Salonu’nda hemşehrimiz Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet KESİK ile buluştular.

ABONE OL
3 Aralık 2021 16:28
Prof. Dr. Ahmet Kesik, Karapınar’da Program Düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Konya Şubesi iş birliği ile ”Karapınar’ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor” etkinlikleri kapsamında ilçemiz lise öğrencileri 3 Aralık Cuma günü saat 14.00 da Belediyemiz Düğün Salonu’nda hemşehrimiz Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet KESİK ile buluştular.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Zeliha Üstün Argon, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal, basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik “Öğrencilere kariyeriniz üniversite ile başlar ancak bir ömür boyu devam eder. Konu bir bölümden bir alandan bir üniversiteden diploma almak değil. Bütün mesele hangi alandan diploma alırsanız alın hangi alanda uzmanlaşırsanız uzmanlaşın sizin belli bir çerçevede belli yetkinliklerle donanmanız gerekiyor. Belli yetkinlikleri kazanmanız gerekiyor. Bütün alanları kapsayacak ve yönetecek şekilde belli yetkinlikleri kazanmanız gerekiyor. Yani diplomanın üzerine aslında ne koyacağınızla bir konudan bahsediyorum. Çok iyi bir mühendis olabilirsiniz çok iyi bir iktisatçı olabilirsiniz ama bütün bu meslekleri bütün bu alanları yönetecek belli yetkinliklere sahip olmanız gerekir” ifadelerine yer vererek öğrencilere kariyer ve girişimcilik konuları üzerinde sunum yaptı.

Program sonunda Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Kaymakam Oğuz Cem Murat ve beraberindeki heyet verdiği bilgilerden dolayı Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik’e teşekkür ederek hediye takdiminde bulundular.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP