DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 465604-2,85%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
S.S Karapınar Nakliyeciler Şoförler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu (Video Haber)

S.S Karapınar Nakliyeciler Şoförler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu (Video Haber)

İlçemizde faaliyet gösteren S.S Karapınar Nakliyeciler Şoförler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 26.03.2022 tarihinde saat 10:30'da Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenledi.

ABONE OL
26 Mart 2022 14:25
S.S Karapınar Nakliyeciler Şoförler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu (Video Haber)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemizde faaliyet gösteren S.S Karapınar Nakliyeciler Şoförler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 26.03.2022 tarihinde saat 10:30’da Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenledi.

Toplantıya Karapınar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı A. Hakkı Şenyurt ve diğer Sivil Toplum Kuruluşu başkanları katılım gösterdiler.

Toplantıda 9 maddelik kararlar oylamaya sunuldu.

Dikkat çeken, her madde dakikalarca tartışıldı, üyeler fikirlerini ifade ederek, gerekirse sert dille itiraz ederek maddeleri oyladılar. Genel kurullarda genelde tartışmasız maddelerin kabul edildiği gözlemlendiğinden bu şekilde üyelerin haklarını araması da kamuoyu tarafından takdir edildi.

DCIM\100GOPRO\GOPR0656.JPG

Karşısına aday çıkmayan Başkan Ahmet Nuri Emekli ve yönetim kurulu üyeleri yeniden seçildi.

Genel Kurulda Açıklanan Yeni Yönetim:

1- Ahmet Nuri Emekli

2- Servet Yanıklı

3- Arif Mavi

4- Fatih Sak

5- Musa Yılmazer

Denetim Kurulu:

Ali Şimşekli, Ünal Uysal ve Mehmet Deniz seçildiler.

Genel Kurul sonunda söz alan Başkan Ahmet Nuri Emekli; ”Sayın Divan, Oda Başkanlarım, Kooperatifimizin değerli üyeleri, değerli basın mensubu arkadaşlar ve değerli misafirlerimiz,

Sizleri şahsım ve yönetim kurulu adına saygı ile selamlıyorum.

Olağan genel kurul toplantımıza hoş geldiniz,

Bugün burada 2019,2020 ve 2021 yılı hesap dönemlerinin birleştirilmiş Genel Kurul toplantısını yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Genel Kurulu başlatmak için gerekli çoğunluk sağlanmıştır. Üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sayın üyelerimiz bilindiği gibi yönetim kurulu olarak 2017 yılında sizlerin desteğiyle devraldığımız görevi büyük bir özveri ile ve ilk günki heyecanla ve bugüne kadar taşıdık. Geride kalan bu 5 yılda kooperatifimize büyük yatırımlar yaparak kooperatifimizin ve üyelerimizin daha çok çalışmasını ve kazanmasını sağladık. 5 yıla sığdırdığımız bu başarıları kolay elde etmedik ve bunları hiçkimse bize altın tepsi içinde sunmadı. Hepsini büyük fedakarlıklarla elde ettik.

Muhabir : Fatih Arslan

Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz günden bu yana, kamyoncularımızın ve üyelerimizin sorunları ile yakından ilgilendik ve çözüm üretmek için çalıştık. Üyelerimize iş esnasında gereken mazot ve nakit desteğini sağladık. Hiçbir üyemizi madur etmediğimiz gibi vergi dairesi ve SGK’ya olan borçlarımızı tamamen ödedik. Kooperatifimizin pancar yükleme makinalarımızın borçlarında yıllık taksitler halinde kooperatifimizin kazançları ile üyelerimize yansıtmadan ödemeye devam ediyoruz.

Muhabir : Fatih Arslan

Sayın üyelerimiz göreve geldiğimizde kooperatifimiz maddi sıkıntılar içerisinde vergi borçlarını ödeyemeyecek durumdaydı. Ama yapılan yatırımlar neticesinde son 2 yıldır, Karapınar’da vergi rekortmeni olma başarısını elde ettik. Bundan sonra da kooperatifimizin hem kazancını hem de saygınlığını artırmak için elimizden geleceğimizi yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Konuşmamı sonlandırırken, hepinizi saygıyla selamlıyorum ve sözü divan başkanına bırakıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Muhabir : Fatih Arslan
Muhabir : Fatih Arslan

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP