DOLAR 16,7752 0.08%
EURO 17,5244 0.1%
ALTIN 973,66-0,22
BITCOIN 3220070,13%
Konya
23°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
S.Ü. Aydoğanlar MYO 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

S.Ü. Aydoğanlar MYO 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

S.Ü. Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 16 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.00’de Karapınar Aydoğanlar MYO bahçesinde gerçekleştirildi.

ABONE OL
17 Haziran 2022 18:12
S.Ü. Aydoğanlar MYO 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

S.Ü. Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 16 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.00’de Karapınar Aydoğanlar MYO bahçesinde gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine, Emirgazi Kaymakamı ve Karapınar Kaymakam V. Veli Avcı, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Murat Albayrak, Belediye Başkan Yrd. Halil Aker, Belediye Meclis Üyeleri, S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, İlçe Jandarma Komutanı Erol Beyazitoğlu, Karapınar Pancar Bölge Şefi Ziraat Y.Müh. Halime İrgin Ağca, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Süt Üreticiler Birliği Başkanı Mehmet Tartan, Halk Bankası Müdürü Namık Keleş, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Tüysüz, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakkı İnci, KYK Yurt Müdürü İsa Adıgüzel, Yeşilay Derneği Başkanı Erhan Uysal, MYO Genel Sekreteri Habip Ergin, S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO Akademik Öğretim Üyeleri ve İdari Personeller, Öğrenci velileri, Öğrenciler, Karapınar’lı vatandaşlar, basın mensupları ve diğer misafirler katıldılar.

S.Ü. Aydoğanlar MYO Öğrencilerinden Selinay Uzun ve İsmail Eykoç sunuculuğunca başlayan program da; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri konuşmasında şunları söyledi,” Bugün burada 1993 yılında kurulan Meslek Yüksekokulumuzun 27. Dönem Mezuniyet Törenini gerçekleştirmenin vermiş olduğu mutluluğu yaşıyoruz. Toplamda 175 mezun verebileceğimiz 2021-2022 Akademik Dönemde; Laborant ve Veteriner Sağlık Programından 76, Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojileri programından 32, Süt ve Ürünleri Teknolojileri Programından 4, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programından 29, Özel Güvenlik ve Koruma Programından 28, Yerel Yönetimler Programından 5 öğrencimiz mezun olabilecektir. 2017 yılında, Türkiye’de bir ilke imza atarak TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan ilk yükseköğretim kurumu olan S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO donanımla ve alanında uzman akademik personeli, işini severek yapan idari personeli ile ülkemizde ve S.Ü. bünyesinde “Örnek Bir Okul” olarak gösterilmeye devam etmektedir. 2021 yılında 105 Ton Buğday, 181 Ton Danelik Mısır üreten MY Okulumuz S.Ü. Ziraat Fakültesine ve Veteriner Fakültesine destek olan bir duruma gelmiştir. Yine bu yıl Allah’ın izniyle toplamda 300 Tonun üzerinde buğday ve mısır hasadı yapmayı ummaktayız diyen Çağlar Diri, Üretimde güçlü, tüketimde tasarruflu MYO olma yolunda okul çatımızda bulunan güneş enerjisi panelleri sayesinde elektrik faturamıza katkı sağlanmaktadır. Değerli Mezunlarımız, eğitim hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından olan Ön lisans eğitiminizi başarıyla tamamladınız. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var. Her son yeni bir başlangıçtır bilinciyle kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza olan inancım tamdır diyen Çağlar Diri, Velilere, değerli Öğretim üyelerine seslenerek, kıymetli misafirlerimiz Bu anlamlı günde bizleri katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve kurumum adına herkese teşekkür ediyor, törenimize hoş geldiniz diyorum.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuşmasında; 1993 yılında İlçemize Kazandırdılar S.Ü. MYO 27. Dönem Mezuniyet Törenine katılmaktan dolayı memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Karapınar Aydoğanlar  MYO donanımlı ve alanında uzman akademik personeli ve idari personeli ile S.Ü. bünyesinde örnek bir okul olarak gösterilmeye devam etmektedir. Burada Okul Müdürü Naim Çağlar Diri ye, Akademik ve idari personellerine başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonra ki yaşamlarında üstün başarılar diliyorum. Ayrıca Dürüstlüğü, Üretkenliği ve Çalışkanlığı kendilerine rehber olmasını tavsiye ediyorum. Dedi

S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO 2021-2022 Akademik Yılı Okul Birincisi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Öğrencisi Özge Özmen konuşmasında,” Bu özel günümüzde yanımızda yer aldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Mezuniyet törenimize hepiniz hoş geldiniz. İki yıl önce çıktığımız bu yolu bugün burada sonlandırıyoruz. Yorucu vize ve finalleri, bizi sabahlatan ödevleri geride bırakıyoruz. Özellikle öğrencilik hayatımız bitti demiyorum arkadaşlarım. Bugün burada bir bitişin yanında yepyeni bir başlangıç yapıyoruz aslında ve şunu unutmayalım arkadaşlarım diplomalar sadece meslek kazanmak içindir. Bizi hayata karşı güçlü kılan tek başına diplomalarımız değildir. Diplomanın arkasında bizim hangi birikim ve deneyimle doldurduğumuzdur. Üniversitemi böyle güzel bir dereceyle bitirmek benim tek başıma elde ettiğim bir başarı değildir. Bu başarıda ailemin, hocalarımın ve arkadaşlarımın da payları bulunmaktadır. Başta her türlü maddi ve manevi katkılarıyla yoluma ışık tutan ve bana güç veren aileme bütün içtenliğimle teşekkürlerimi Sunuyorum. Dedi

Okul birincisi Özgö Özmen Konuşmasının ardından, Mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı.

Dereceye giren öğrencilere başarı plaketleri Belediye Başkanı ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Okulun spor turnuvalarında başarılı olan öğrencilere madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Öğrencilere Mezuniyet belgeleri yine protokol üyeleri ve Akademik personeller tarafından takdim edildikten sonra Karapınar Aydoğanlar MYO Genel Sekreterliğini yapan ve daha sonra emekli olan Durmuş Ali Yarımoğlu’na teşekkür plaketi, Okul Müdürü Naim Çağlar tarafından takdim edildi.

Kep Atma töreninden sonra, MYO Öğrencilerinden Nedim Bezirci, Hozan Alan Bingöl, Samet Yıldırım bağlama, gitar eşliğinde hem solistlik te yaparak birbirinden güzel şarkı ve türkülerle katılımcılara hoşça vakit geçirmelerini sağladılar.

Mezuniyet Töreninde Karapınar Aydoğanlar MYO tarafından misafirlerine Karapınar’lı kadınları tarafından yapılan saç böreği, sıkma, ayran ikramları ile program başarılı bir şekilde sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP