DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 468047-0,62%
Konya
21°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Tema Vakfı Konya İl Temsilciliği’nden Gönüllüler ve Toprak Günü Etkinliği

Tema Vakfı Konya İl Temsilciliği’nden Gönüllüler ve Toprak Günü Etkinliği

5 Aralık Dünya Gönüllüler ve Toprak Günü nedeniyle Konya Tema Vakfı İl Temsilciliği gönüllüleri Selçuklu Bosna Hersek Mahallesi, Forum AVM 3. Kat Muhsin Cafe'de buluştular.

ABONE OL
8 Aralık 2021 16:32
Tema Vakfı Konya İl Temsilciliği’nden Gönüllüler ve Toprak Günü Etkinliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 Aralık Dünya Gönüllüler ve Toprak Günü nedeniyle Konya Tema Vakfı İl Temsilciliği gönüllüleri Selçuklu Bosna Hersek Mahallesi, Forum AVM 3. Kat Muhsin Cafe’de buluştular.

Bütün yıl boyunca özveri ve içtenlikle tüm gönlüyle Tema Vakfı’na gönüllü olarak çalışmalar yapan ve bugünün vesilesiyle Tema Ailesine katılan tüm gönül dostları ile müziğin, eğlencenin, karşılıklı fikir alışverişlerinin ve sohbetlerin yapıldığı etkinlik gerçekleştirdi.

Konya Tema Vakfı İl Temsilcisi Mehmet Emin Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında, ”Toprak dedemiz Sayın Hayrettin Karaca ve Yaprak Dedemiz A. Nihat Gökyiğit 11 Eylül 1992’de Tema Vakfını kurdular. Hedefleri topraklarımızı tehdit eden Erozyon ve çölleşme ile mücadele edilebileceğini göstermek, tehlikeye dikkat çekmek, toprağa sahip çıkmak, koruyucu çözümler üretmek, ağaçlandırma yapmak, doğal varlıklarımızı korumak ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamaktır. İlk başta bir avuç gönüllüydük. Toprağın, ormanın, suyun, biyolojik çeşitliliğin değerini anlattıkça, gönüllü sayımız 950.000’e ulaştı. Toprak değerliydi, toplumsal barış topraktan gelecektir. Toprak yaşamdır, bunun için her yaştan gönüllüye ihtiyacımız vardı. Minik Tema, Yavru Tema, Genç Tema, Mezun Tema, İl ve İlçe temsilcilikleri faaliyete geçti. Tema gönüllüleri 29 yılda, 950.000 sayısına ulaştı. Ve 1 milyona doğru adım adım yaklaşmaktadır. Bu dünya gönüllülük ve toprak gününde sizler ile bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Günümüz kutlu olsun, ayrıca uzaktan yakından bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu etkinlik kapsamında gönüllüler birbirleriyle fikir alışverişinde bulundu. Çay ve pasta ikramıyla program sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP