DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4723230,78%
Konya
23°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Ticaret Borsası Başkanlığından “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” Toplantısı Yapıldı

Ticaret Borsası Başkanlığından “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” Toplantısı Yapıldı

Karapınar Ticaret Borsası Başkanlığı’nca “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” toplantısı 29.03.2022 Salı günü saat 13.30’da Karapınar yeni düğün salonunda gerçekleştirildi.

ABONE OL
29 Mart 2022 18:31
Ticaret Borsası Başkanlığından “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Ticaret Borsası Başkanlığı’nca “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” toplantısı 29.03.2022 Salı günü saat 13.30’da Karapınar yeni düğün salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Belediye Başkanı Mehmet Yaka, TOBB Konya İli Akademik Danışmanı ve S.Ü. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Hamurcu, Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İYİ Parti İlçe Başkanlığı temsilcisi Şener Öğüt, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Tic.ve San. Odası  Tems. Hakkı İnci, Ziraat Odası Bşk. lığı Tems. Nadi Özdil, Turan Devletleri İlçe Teşkilat Başkanı Ali Boduroğlu, Karapınar Tarım Orman Müdürlüğü Temsilcisi Veteriner Hekim Fethi Türkoğılu, Karadağ Tarım Tems. Kadir Kütahya, Tarım ve Hayvancılıkla iştigal eden vatandaşlar ile basın mensupları katıldılar.

KarapınarTicaret Borsası Genel Sekreteri Halil Tüysüz sunuculuğunda başlayan program da; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy’un yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi,” “Karapınar’ın Tarımını Dönüştürüyoruz” isimli toplantımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum diyen Ulusoy, İlçemiz tarım ve hayvancılık konusunda çok yol aldı ve bu yolun daha da iyileşmesi ve güzelleşmesi yolunda TOBB Konya İlimiz Akademik Danışmanı ve ayrıca SÜ Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Hamurcu ve beraberinde ki S.Ü. Konya Teknokent Genel Müdür Yrd. cıları Ahmet Rıza Balım ve Cem Ünal ile Üniversite-Sanayi İşbirliği proje Uzmanı Aykut Alçayır birlikte bizleri kırmayarak ilçemize gelmelerinden dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Toplantımızın üreticilerimize çok faydalı olacağına inanıyor ve bu tür bilgilendirme toplantılarımıza devam edeceğiz. Toplantımızın ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi

TOBB Konya İli Akademik Danışmanı, SÜ Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Hamurcu üreticilerimize sinevizyon eşliğinde yaptığı konuşmasında Ne Tür Dünya bizi bekliyor, Tarım Teknolojisi Nedir?, Bulunduğumuz yerden dünyada ki her türlü bilgiye ulaşma şansımızın olduğunu ve bu bilgilerin teknolojiden de faydalanarak faydalı hale getirilmesi gerektiğini, Tarımın teknolojik değişimi, Tarım 4.0 uygulaması, Avrupa yeşil mutabakatı, Enerji, Karbon salımı, Almanya, Belçika örnekleri, Ürünlerde ve hayvancılıkta fiyat belirleyici önder Karapınar, Avrupa Birliği fonlarından yararlanma, kullandığımız enerji kaynaklarını doğal olarak dönüştürmemiz, büyüme stratejileri, karbon ayak izi nedir, atmosfere salınan karbon, tarımsal üretimin en üst seviyede tutulması, yeşil mutabakatta hedefler ve hassasiyetler, sürdürülebilir tarım, topraktaki canlıyı yaşatıyorsan, sen de yaşıyorsun, Topraktaki canlıyı yaşatmıyorsan, sen de yaşamıyorsun. Biyoçeşitliliğin korunması gibi birçok konuda çok değerli bilgilerin konularını açarak anlaşılır bir şekilde örnekler vererek sunum yaptı. Üreticilerden ve vatandaşlardan gelen öneri ve soruları tek tek cevapladı. Ardından Konya Teknokent Genel Md.Yrd. Ahmet Rıza Balım ve Üniversite-Sanayi İşbirliği proje Uzmanı Aykut Alçayır kendi dallarında tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara yönelik çok güzel ve açıklayıcı bilgiler verdiler. Verilen bilgiler doğrultasında üreticilerden ve vatandaşlardan gelen öneri ve sorular tek tek cevaplandırıldı ve toplantı başarılı bir şekilde sona erdi.  Toplantıya katılan üreticiler verilen çok faydalı bilgilerden dolayı, Konuşmacı Prof.Dr. Mehmet Hamurcu’ya, Gen.Md. Yardımcıları Ahmet Rıza Balım ve Cem Ünal’a, Ahmet Rıza Balıma, Uzman Aykut AlÇayır’a ve Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek memnun bir şekilde salondan ayrıldılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP