DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 468639-1,30%
Konya
21°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü Münasebetiyle Çelenk Sunma Programı Yapıldı

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü Münasebetiyle Çelenk Sunma Programı Yapıldı

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan Çelenk Sunma programı 10 Nisan 2022 günü saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı, Anıt alanında yapıldı.

ABONE OL
10 Nisan 2022 17:19
Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü Münasebetiyle Çelenk Sunma Programı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan Çelenk Sunma programı 10 Nisan 2022 günü saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı, Anıt alanında yapıldı.

Çelenk sunma programına; İlçe Emniyet Müdür V. Muharrem Mete, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Ünver, Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Kamil Eke, Daire Amirleri, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, Emniyet Hizmetlerini Geliştirme Derneği Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğünde Polis Memurları, Bekçiler ile vatandaşlar katıldı.

Polis Memuru Elif Mete sunuculuğunda başlayan çelenk Sunma programında; İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait çelenk, İlçe Emniyet Müdür V. Muharrem Mete tarafından Atatürk Anıtına sunuldu ve ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Şehitlerimizin aziz ruhları için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşımız katılımcılar tarafından hep birlikte okundu. Çelenk Sunma programı sona erdiği sunucu Polis Memuru Elif Mete tarafından katılımcılara duyuruldu ve ardından katılımcılar ile birlikte Apak Mezarlığında yatmakta olan Şehit Polis Memuru Savaş Mevlüt Kalkan (Mustafa Oğlu) kabri başında ve diğer tüm şehitlerimizin ruhuna Karapınar Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve katılımcılar ile birlikte bütün şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.

Şehit mezarı ziyaretinden sonra İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, Meke Ajansına yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi,” İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce 8 Nisan 2022 Cuma günü Cuma Namazından önce Sultan Selim Caminde bütün şehitlerimize Mevlit okunarak, tüm şehitlerimizin ruhlarına camiyi dolduran vatandaşlarımızla birlikte dualar edildi. Yine aynı gün Cuma akşamı Belediye yeni düğün salonunda İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karapınar Emniyet Hizmetlerini Geliştirme Derneği Başkanlığı işbirliği ile protokol üyelerine ve vatandaşlarımıza iftar yemeği verildi. Bugün de 10 Nisan 2022  gördüğünüz gibi  Atatürk Anıtına Çelenk sunma programımızın akabinde Şehit Polis Memuru Savaş Mevlüt Kalkan, babası Mustafa Kalkan ve diğer tüm Şehitlerimize katılımcılar ile birlikte mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.  Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladık. Devleti, milleti ve şanlı bayrağı uğruna mücadele ederken gerektiğinde canını feda ederek, nice kahramanlık destanını gönüllere nakşeden Türk Polis Teşkilatı olarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken, çağın getirdiği yenilikler başta olmak üzere her türlü bilgi ve teknolojiden yararlanarak profesyonel bir güvenlik hizmeti sunmak temel hedefimizdir diyen Mete, Şanlı tarihi ve destansı mazisiyle, milletimize büyük bir sevgi ve sadakatle hizmet eden teşkilatımız, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü ilke edinmiştir. Ayrıca köklü tarihimizin ve asırlardır bozulmadan nesillere aktardığımız kutsal değerlerimizin bekası adına her türlü suça, suçluya ve terör örgütlerine karşı amansız mücadelemiz hız kesmeden azim ve kararlılıkla devam edecektir. Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümünü bir kez daha kutluyor, üstlendiği görevi ve kutsal saydığı vatanı uğruna canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve emekli teşkilat mensuplarımıza şükranlarımızı sunuyor, Cumhuriyetimizin, Milli Bütünlüğümüzün Atatürk ilke ve inkılapları ile temel hak ve özgürlüklerini onurlu ve sadık koruyucuları olarak görevimizin dimdik başındayız diyen Mete, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümünü kutlama programlarımızda bizleri yalnız bırakmayan Başta Kaymakam Oğuz Cem Murat olmak üzere, Garnizon Komutanımıza, Hâkim ve Savcılarımıza, Belediye Başkanımıza, Siyasi Parti İlçe Başkanlarına, İlçe Müftümüze, Sivil Toplum Kuruluş Başkan ve Temsilcilerine, Daire Amirlerine, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Mahalle Muhtarlarımıza, Basın mensuplarına, vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP