DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4714580,64%
Konya
23°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Ülkü Ocağından Şehit Müfit İvriz Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Ülkü Ocağından Şehit Müfit İvriz Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Karapınar Ülkü Ocağından, Şehit Müfit İvriz Kuran-ı Kerim güzel okuma yarışması 27.03.2022 Pazar günü saat 19.30’da Kültür Merkezi sosyal faaliyetler salonunda gerçekleştirildi.

ABONE OL
28 Mart 2022 12:44
Ülkü Ocağından Şehit Müfit İvriz Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Ülkü Ocağından, Şehit Müfit İvriz Kuran-ı Kerim güzel okuma yarışması 27.03.2022 Pazar günü saat 19.30’da Kültür Merkezi sosyal faaliyetler salonunda gerçekleştirildi.

Programa; Belediye Başkanı Mehmet Yaka, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, Bel. Başkan Yrd. Halil Aker, İlce Müftüsü Yunus Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, Belediye Meclis Üyesi Tayfur Altuntaş, Karapınar Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Kuzey ve teşkilat üyeleri, Karapınar bir önceki Ülkü Ocakları Bşk. Musa Şen, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve Mah. Muhtarları, Özel Özgüler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Enbiya Güler, Eski dönem MHP Milletvekili Adayı Ecz. Faruk Sonkaya, Şehit Müfit İvriz’in Anne ve Babası Ayşe ve Mehmet İvriz ve bay bayan vatandaşlar ile basın mensupları katıldılar.

Lokman Koç sunuculuğunda başlayan program da; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Şehit Müfit İvriz’in İstanbul 66. Zırhlı Tugay Hava Savunma Bölük Komutanlığı’nda vatani görevini yapmaktayken 20.01.2001 tarihinde hayatını kaybetmiş şehidimiz hakkında bilgiler verildi ve Abbas Çakıcı hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Karapınar Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Kuzey yaptığı açılış konuşmasında,” Bu vatan uğrunda şehadet şerbeti için aziz şehitlerimizin muhterem aileleri, gettiği her yerde ülkü sancağını büyük bir özveri ile taşıyan yol ve dava arkadaşlarım, Türk istikbalinin muhafızı ve teminatı Ülkücü Türk Gençliği, Bozkurtlarımız ve Asenalarımız hepiniz programımıza hoş geldiniz. Bugün burada toplanma amacımız bir imtihan veya bir yarışma değildir. Biz biliyoruz ki yarışmaya katılan ve burada bulunan tüm gençlerimiz başarılıdır. Bizim amacımız Rabbimizin rahmet ve bereketine vesile olmaktır. Bugün burada kimse kaybetmeyecek, bilhassa herkes kazanacaktır. Çünkü Kur’an okuyan her insan hem dünyada hem ahiretti kazanır. Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), dünyada ki en hayırlı kimseyi tarif ederken şöyle buyurmaktadır: “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.” Bizlerde göz nuru gençlerimizle sözlerin en güzelini, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi sevdirmek, öğrenmek ve öğretmek amacı ile çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Biz gençliğimizi yarınlara Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlak ve faziletiyle hazırlamak zorundayız. Gençliğimizi nitelikli ve donanımlı bir şekilde yarınlara hazırlayamazsak her şeyimizden oluruz. Bu vesile ile Ramazan-ı şerifin Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini, Doğu Türkistan’dan Kosova’ya, Kırım’dan Kerkük’e zulüm altındaki soydaşlarımız ve dindaşlarımızın felaha ermesini, birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve nice güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, Ramazan Ayınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Rabbim yaptığımız ve yapacağımız duaları ve ibadetleri katında kabul eylesin diyen Kuzey, yarışmaya katılan tüm genç kardeşlerime başarılar diliyor, onları yetiştiren değerli ailelerine ve kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Dedi

Karapınar Ülkü Ocakları’nın yapmış olduğu faaliyetlerle ilgili sinevizyon izlendi. İlçe Müftüsü Yunus Aydın’ın güzel konuşmasının ardından Yarışmaya katılan öğrencilerden sırasıyla Osman Aydoğdu, Muhammet Hakkı Köklü, Furkan Demircioğlu, Mustafa Kara, Abdurrahman Talha Sarıca, Muhammet Fatih Alp, Yusuf Göral, Burak Aşkın, Emin Baki Pomay Kuran-ı Kerim okudular. Jüri Üyeleri hocalarımızdan Mustafa Uysal, Mehmet Köksal, Veliddin Şevki Çelebi, Abbas Çakıcı huzurunda Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyan birinci, ikinci ve üçüncü olanlar belirlendi ve buna göre; Abdurrahman Talha Sarıca birinciliği, Muhammet Fatih Alp ikinciliği, Osman Aydoğdu isimli öğrenci ise üçüncülüğü kazandı ve diğer Kur’an-ı Kerim güzel okuma yarışmasına katılan tüm öğrencilere hediyeleri protokol üyeleri tarafından tebrik edilerek Kur’an-ı Kerim ve harçlık verildi. Ayrıca Kur’an-ı Kerim güzel okuma yarışmasın da Birinciye Çeyrek altın, İkinci ve üçüncüye gram altın protokol üyelerince yakalarına takılarak tebrik edilerek verildi. Topluca hatıra fotoğrafı çektirilerek program başarılı bir şekilde sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP