DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 467480-2,86%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
ALİŞAN KAPAKLIKAYA’DAN KARAPINAR DA MUHTEŞEM KONFERANS

ALİŞAN KAPAKLIKAYA’DAN KARAPINAR DA MUHTEŞEM KONFERANS

Karapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Gençlik Merkezi işbirliği ile düzenlenen Eğitimci, Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya tarafından “Kendini Yeniden Başlat” konulu konferans 20.02.2022 Pazar günü saat 20.00’de Gençlik Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

ABONE OL
21 Şubat 2022 00:08
ALİŞAN KAPAKLIKAYA’DAN KARAPINAR DA MUHTEŞEM KONFERANS
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Gençlik Merkezi işbirliği ile düzenlenen Eğitimci, Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya tarafından “Kendini Yeniden Başlat” konulu konferans 20.02.2022 Pazar günü saat 20.00’de Gençlik Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Konferansa Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Müftüsü Yunus Aydın, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, S.Ü.Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Sultan Selim Müezzini Nail Sabrettin Okuyucu tarafından Kur’an-ı Kerim Tilavetinin okundu.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Yaka; “Bugün Karapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğümüz ve Gençlik Merkezimizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu konferansa hepiniz hoş geldiniz. Değerli misafirler Karapınar Belediyesi olarak ortak protokol projelerimiz arasında öğrencilerimize, hemşehrilerimize faydalı olacak birtakım yazarlarımızı, bilim adamlarımızı burada buluşturmayı hedef haline getirdik. Bugün de Alişan Kapaklıkaya hocamızı ilçemize getirterek sizlerle buluşturduk. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte öğrencilerimize birçok projede beraber çalışarak eğitime destek olmaya devam ediyoruz. Aslında belediyeciliğin bir alt yapı belediyeciliği olmadığını sosyal ve kültürel belediyecilik olarak eğitime katkı sunmanın en önemli bir unsur olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Karapınar Belediye Meclisi ve Belediye Başkanı olarak kültürel ve sosyal alanda belediyemizin ön gördüğü bütün hizmetleri yapmak için maddi ve manevi her türlü desteği sağladığımızı belirtmek istiyorum. Bu güzel programa hepinize hoş geldiniz diyor hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın konuşmasının ardından sahneye çıkan Eğitimci, Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, kendi ailesinden ve hayatından örnekler sunarak iletişimin toplumdaki önemine dikkat çeken Kapaklıkaya, “Kendini Yeniden Başlat” konulu bir konferans verdi. Salonun hınca hınç dolduğu etkinlikte oturabilmek için yer bulamayan izleyiciler, gençlik merkezi salonunun dışarı kısmını doldurarak konferansı izlediler. Kısa bir süre önce kızını kaybettiğini anlatan Alişan Kapaklıkaya, kızının verdiği konferanslarda insanlardan izin isteyerek konuşma yapması gerektiğini söylediğini belirterek “izin verirseniz sizin gönlünüze, yüreğinize misafir olmak istiyorum” diye konuşmasına başladı. Kızının hayatta iken, “Baba, konferanslardan ücret alıyor musun?” diye sorduğunda “evet” cevabı vermesi üzerine, “Bir kişi esniyor mu?” sorusuyla karşılaştığını ve niye bu soruyu yönelttiğini kendisine ilettiğinde ise, “Bir kişi esniyorsa, aldığın parayı iade et. Sen kul hakkı yemiş olmuyor musun? Hem sahneye çıkıyorsun, insanlara bir şey anlatacaksın, hem de insanlar, seni dinlerken esneyecek. O zaman sana yazık baba. Eğer bir kişinin canını sıkarsan, uykusunu getirirsen, onu güldürmezsen, yüreğine, gönlüne dokunmazsan, ben de sana hakkımı helal etmem” şeklindeki sözlerini aktardı. Yaptığı esprilerle insanları güldüren, zaman zaman kendi hayatından sunduğu örneklerle de duygusal anlar yaşatan Alişan Kapaklıkaya; konferansında sevginin emek istediğini, bakım istediğini, ilgi istediğini anlatarak evlilikte birlikte oluşturduğumuz sevgi çınarına emek vermemiz gerektiğini söyledi.

İlgiyle izlenen konferans sonunda Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından Alişan Kapaklıkaya’ya tablo hediye takdiminde bulunuldu. Kapaklıkaya; konferansının sonunda hayranları için kitaplarını imzaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP