DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 468585-1,04%
Konya
22°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Berat Kandilinde Bay ve Bayan Vatandaşlar Camilere Akın Ettiler

Berat Kandilinde Bay ve Bayan Vatandaşlar Camilere Akın Ettiler

Karapınar’da Berat Kandilinin manevi atmosferini yaşamak isteyen bay ve bayan her yaşta ki vatandaşlarımız camilere akın ettiler.

ABONE OL
18 Mart 2022 18:23
Berat Kandilinde Bay ve Bayan Vatandaşlar Camilere Akın Ettiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar’da Berat Kandilinin manevi atmosferini yaşamak isteyen bay ve bayan her yaşta ki vatandaşlarımız camilere akın ettiler.

Üç ayların ikincisi Şaban-ı Muazzamının on beşinci gecesinde idrak ettiğimiz Berat Gecesinde Türkiye genelinde olduğu gibi Karapınar’da da bay ve bayan her yaşta vatandaşlarımız camilere akın ederek yatsı namazını kılıp dualar ettiler.

17 Mart Perşembe Akşam ezanından itibaren camilere akın eden vatandaşlar Berat Kandili nedeniyle düzenlenen programlarda Kur’an-ı Kerim ve günün anlam ve önemini belirten Vaaz dinlediler.

Meke Ajansı Muhabiri olarak İnşaatı tamamlanıp 20 Şubat 2022 tarihinde faaliyete geçen Yükseliş Camini tıklım tıklım dolduran cemaatle birlikte Berat Gecesi programında bulunduk. Akşam Namazından yarım saat sonra başlayan Berat Gecesi programında; Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Hafız Lokman Şimşekli tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden oluşan Koro grubunda yer alan Burak Celil Zorlu, Yunus Emre Uzer, Lokman Şimşekli, Abdurrahman Canlı, Muhammet Baki Acar tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirdiler ve salavatlar getirildi. Yükseliş Cami İmam-Hatibi Abdulkadir Türkarslan “Berat Gecesinin anlam ve önemini belirten çok güzel vaazı nasihatlerde bulunarak, bu gecede vatandaşların nasıl bir ibadet yapacaklarına dair doyurucu bilgiler vererek Berat sözlükte “Bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak ”demektir diyen Türkarslan, Ayrıca bu geceye “Leyle-i Mübarek’e” denir. Bereketli bir gece. Bu gecede bir yıl içerisinde olacak bütün işler hükme bağlanıp ifası için Cenab-ı Hak tarafından meleklere verilir. Gecesini ibadet ve dua ile gündüzünü oruçlu geçirmek faziletlidir. Her önemli iş bu gecede ayırdedilir, Berat gecesindeki ibadetin fazileti büyüktür. İlahi rahmet yayılır. Bu gece mağfiret gecesidir. Bu gece Resulullaha şefaat hakkının tamamı verilmiştir. Bu gecede benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim, benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım, bir bela ile müptela olan yok mu, ona kurtuluş vereyim buyurur diyerek vaazı nasihatten sonra İmam Türkaslan Hatim duaları ederek cami cemaati da ellerini semaya kaldırarak edilen dualara amin dediler. Yatsı Namazını Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Emin Sezgin kıldırarak Yükseliş Camisinde Berat gecesi programı sona erdi ve cami cemaati birbirlerinin kandillerini kutlayarak camiden ayrıldılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP