DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 465868-3,22%
Konya
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Karapınar’ımızın Değerlerinden Kayhan Karlı Gençlerimizle Buluşma etkinliğine katıldı

Karapınar’ımızın Değerlerinden Kayhan Karlı Gençlerimizle Buluşma etkinliğine katıldı

Karapınar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Karapınar’ın değerleri Gençlerimizle buluşuyor etkinlikleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

ABONE OL
9 Mart 2022 18:05
Karapınar’ımızın Değerlerinden Kayhan Karlı Gençlerimizle Buluşma etkinliğine katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Karapınar’ın değerleri Gençlerimizle buluşuyor etkinlikleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Karapınar Kültür Merkezinde 09.03.2022 Çarşamba günü saat 10.30 da 11. Sınıf öğrencilerine, aynı gün öğleden sonra 13.30 da Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik Karapınar’lı hemşerimiz Eğitim Bilimci Yazar Kayhan Karlı bir araya geldi.

Eğitim Bilimci Yazar Kayhan Karlı’nın gençlerimizle buluşuyor proğramına Kaymakam Doğuz Cem Murat, Belediye Başkanı Meahmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri Ahmet İçalan, Tahir Ağırgötüren, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, Yeşilay Derneği Başkanı Erhan Uysal, Okul Müdürleri, Okul Öncesi Öğretmenler, Sınıf Öğretmenleri, Öğrenciler katıldılar.

Program başlamadan önce KİGAL öğrencilerinden Seval Çarpal ve Halil Güdal birlikte Eğitim Bilimci Yazar Kayhan Karlı’ya çiçek takdim ettiler.

Öğrenci Esra Erdoğan sunuculuğunda başlayan her iki programda da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Eğitim Bilimci Yazar değerli hemşerimiz Kayhan Karlı hakkında özgeçmişi,” Lisans eğitimini Matematik Öğretmenliği, Yüksek Lisensini eğitim yönetimi alanında tamamlamış olan Karlı, Türkiye’de özel okullarda ve yurt dışında öğretmenlikle başlayan kariyerine eğitim yöneticiliği ile devam eden ve sonrasında İngiltere Bognor Regis Community College, AKA Koleji ve TED Bursa Kolejinde Genel Müdür olarak hizmet vermiştir. Harvard Üniversitesinde “Art end Practice Of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir. Karlı; “Öğrdenme Yoldaşlığı”nı kavramsallaştırmış kişisel ve mesleki gelişim alanında kullanılmaya başlanmasını sağlamıştır. Öğrenme Yoldaşı kavramı bugün pek çok eğitimci tarafından kullanılmakta ve 21. Yüzyılın birlikte öğrenme ve gelişme felsefesini yansıtan en önemli kavramsal yaklaşımlardan biri haline gelmiştir. 2011’den bu yana ülke genelinde yapmaya başladığı “ 21. Yüzyşılın Okulu ve Öğrenme” başlıklı konferanslard serisiyle otuz binden fazla eğitimciye Dijital teknolojiler, Küreselleşme ve Beyin araştırmalarının eğitimi okulu nasıl değiştirdiğini anlatmış ve halen sürdürmektedir. Eylül 2013’den itibaren Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aynı dönemde “Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ni” kurarak, eğitim kurumları ve eğitimcilerle her alanda gelişim projeleri yapmaya devam etmektedir. Uluslararası eğitim kuruluşlarında öğretmen eğitimi ve okul gelixşimi konusunda eğitimci olarak yer almış ve Harvard, University Of Sussex Üniversitelerinde öğretmen gelişimi alanında eğitimler almıştır. Aynı zamanda uzun yıllardır sürdürdüğü öğretimsel koçluk çalışmaları ile birlikte ICF üyesi profesyonel bir Koçtur.

Kültür Merkezinde buluştuğu 11. Sınıf öğrencilerine ve Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenlerine, katılımcılara kendi meslek dallarında ki bilgilerini geniş şekilde paylaşarak çok faydalı bilgiler verdi. Katılımcılar engin tecrübe sahibi olan Karlı’nın vermiş olduğu bilgilerin çok faydalı olduğunu belirttiler. Soru ve cevap şeklinde yapılan program sonunda Eğitim Bilimci Yazar Kayhan Karlı’ya Karapınar Yavuz Selim İlkokulu diploması ve ilkokul fotoğrafı Kaymakam Oğuz Cem Murat, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ile birlikte takdim edilip, Karlı’ya vermiş olduğu bilgilerden ve yoğun programlarına rağmen Karapınar Öğretmen ve Gençleri için ilçemize gelmesinden dolayı teşekkür edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP