DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467965-1,74%
Konya
22°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Öğretmen ve Öğrenciler Fidan Dikimi Yaptılar

Öğretmen ve Öğrenciler Fidan Dikimi Yaptılar

İlçemiz Meke Anadolu Lisesi bahçesine Öğretmen ve tüm Öğrenciler tarafından 300 Adet karaçam fidanı ekimi yapıldı.

ABONE OL
25 Mart 2022 17:53
Öğretmen ve Öğrenciler Fidan Dikimi Yaptılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemiz Meke Anadolu Lisesi bahçesine Öğretmen ve tüm Öğrenciler tarafından 300 Adet karaçam fidanı ekimi yapıldı.

Konya Orman Bölge Müdürlüğünden temin edilen fidanlar Öğretmenlerden Oğuzhan Ünal, TEMA Vakfı Gönüllü Üyesi Öğretmen Mehmet Havutçu öncülüğünde okulun tüm öğrencileri ile birlikte kâh fidan çukuru kazarak, kâh fidan dikimi yaparak, toprakla buluşturulan fidanlara can suyu verdikleri görüldü.

Fidan dikimine öncülük eden Meke Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden TEMA Vakfı Gönüllü Üyesi Öğretmen Mehmet Havutçu ve Öğretmen Oğuzhan Ünal MEKE Ajansı Muhabirine şunları söylediler,”21-26 Mart 2022 Orman Haftası nedeniyle, Bir Dikili Ağacı Olmalı Herkesin, Yaşamak ve Yaşatmak İçin” sözünden hareketle Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nden temin etmiş olduğumuz 300 Adet Karaçam fidanını okulumuz bahçesinde tüm öğrencilerimiz ile birlikte toprakla buluşturup, ilçemizin yeşil alanına çevremizin güzelleşmesine böylelikle az da olsa katkı yaptığımızdan dolayı hepimiz mutlu olduk. İçerisinde ve üzerinde milyarlarca canlıyı barındıran, besleyen, besledikçe zenginleşen, zenginleştikçe sürdürülebilirliğini sağlayan dinamik bir sistemdir Toprak, yaşamın ta kendisidir. Toprak vatandır ve ülkemizin gözünde toprağımız kutsaldır. Bu kadar çok önemli olan topraklarımız bizlere emanettir. Hep beraber onu korumak, zenginleştirerek korunmasına destek olmalıyız. Peygamber Efendimiz “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizde fidan varsa dikiniz” sözü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatan toprakları kutsaldır, kaderine terk edilemez” sözü, Aşık Veysel’in ise “ Hakikat ararsan açık bir nokta, Allah kula yakın kulda Allah’a, Hakkın gizli hazinesi toprakta, benim sadık yarım kara topraktır.” Şiiri, TEMA Vakfı kurucusu ve Onursal Başkanı rahmetli Toprak Dede ismini alan Hayrettin Karaca’nın söylediği “Yaşamak için yaşatmaktan başka yolumuz yoktur” sözler bizlere yol göstermektedir diyen Havutçu ve Ünal, Ekmeğini yiyip, suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuz şu güzelim memleketimize fidan dikmenin mutluluğunu öğrencilerimizle birlikte yaşadık. Ömrümüz olduğu müddetçe ülkemize hizmet etmeye, fidan dikmeye devam edeceğiz. Doğaya ve çevreye hizmet etmenin terazisi yoktur. Dediler

Bizde MEKE Ajansı olarak Meke Anadolu Lisesi Müdürü, Öğretmen ve Öğrencilerini okullarının bahçesine fidan dikimi ile ilgili bu güzel faaliyetlerinden dolayı tebrik ve teşekkür ediyoruz. “Bir Dikili Ağacı Olmalı Herkesin Yaşamak ve Yaşatmak İçin”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP