DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467328-1,67%
Konya
24°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
SULTAN SELİM CAMİİ ETRAFI KENTSEL DÖNÜŞÜM BASIN AÇIKLAMASI;

SULTAN SELİM CAMİİ ETRAFI KENTSEL DÖNÜŞÜM BASIN AÇIKLAMASI;

ABONE OL
23 Mart 2022 11:16
SULTAN SELİM CAMİİ ETRAFI KENTSEL DÖNÜŞÜM BASIN AÇIKLAMASI;
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Sultan Selim Cami etrafında yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka; ”

Kıymetli Hemşehrilerim bildiğiniz üzere bir süredir üzerinde çalıştığımız Sultan Selim Camii etrafında Kentsel Dönüşüm çalışmamız da gelinen son durum: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile ortak çalışma sonrası Sultan Selim Camii etrafındaki 115 taşınmazın, 36.000 metrekare alanda ki vatandaşların öncelikle GEDAŞ (TOKİ Gayrimenkul Değerlendirme Şirketi) tarafından vatandaşın mülkiyetlerindeki arsa değeri, bina değeri ve müştemilat değerleri tespit edildi. Daha sonra GEDAŞ tarafından görevlendirilen Uzman ve Belediyemiz Yetkilileri tarafından bölgedeki 228 hak sahibi ile birebir görüşülerek, mülkiyetlerini, Çetmi, Pınarbaşı Mahallesindeki Kentsel Dönüşümünde elde mevcut bulunan konutlar ile trampaya girip girmeyecekleri veya taleplerinin ne olduğu görüşülerek talep formu hazırlandı. Hak sahibi vatandaşlarımızın talepleri Bakanlık tarafından değerlendirilecek olup oluşan duruma göre İnşallah Kentsel Dönüşüme devam edilecektir.
Vatandaşlarımızın talebi: Konut olanlarda büyük oranda “Evet” olmuştur. “Konut + Ticaret veya Ticaret” olanlarda talepleri değerlendirilmek üzere alınmıştır.
Ben inanıyorum ki tüm vatandaşlarımız ile büyük oranda anlaşma sağlanacaktır. Tarihi Sultan Selim Camimiz etrafının açılması ve Kentsel Dönüşümü vatandaşlarımızın memnuniyeti ile gerçekleşecektir. Bu dönüşümün hepimiz için hayırlı olmasını temenni eder, hepinizi en kalbi duygularımla selamlarım.”
MEHMET YAKA
BELEDİYE BAŞKANI

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP